Ga naar hoofdinhoud

Containeroverslag sterkste stijger in de Rotterdamse haven

    De overslag in de Rotterdamse haven is tot en met het derde kwartaal van dit jaar met 0,4 procent gedaald. De totale overslag kwam daarmee uit op 328,6 miljoen ton ten opzichte van 329,9 miljoen vorig jaar. De containersector groeide wel: er werd een toename in zowel gewicht (3,0 procent) als containers (2,2 procent) genoteerd.

    Ook ijzererts & schroot nam toe met 2,3 miljoen ton (11,1 procent). Dat de totale overslag toch een lichte daling liet zien, komt voornamelijk door minder overslag van kolen en ruwe olie. Boudewijn Siemons, CEO Havenbedrijf Rotterdam: “De wereldhandel is voorzichtig aangetrokken in de afgelopen maanden. We zien dat het consumentenvertrouwen is toegenomen en dat heeft zich vertaald in groei in de overslag van containers. De daling van de overslag in de andere segmenten laat helaas zien dat de Europese industrie nog steeds te maken heeft met een zwakke concurrentiepositie door de hoge energielasten. Deze ontwikkelingen komen niet als een verrassing. We hebben namelijk nog steeds te maken met grote uitdagingen op het geopolitieke toneel en in de wereldwijde logistieke ketens. De verwachting is dan ook dat we de resterende maanden van dit jaar geen grote verschuivingen in goederstromen meer zullen zien.”


    DEZE ARTIKELEN vind je vast ook interessant om te lezen:


    Droog massagoed

    De overslag van droog massagoed in de Rotterdamse haven is in de eerste drie kwartalen van 2024 met 0,9 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode in 2023. De overslag van ijzererts en schroot (11,1 procent) en overig droog massagoed (20 procent) is wel toegenomen. De dalende prijs van ijzererts als gevolg van de ingezakte Chinese staalproductie, is een stimulans voor Europese staalfabrieken om ijzererts in te kopen, ook al is de vraag naar staal in Europa niet bijzonder hoog. De kolenoverslag is in het derde kwartaal verder gedaald met 26,6 procent ten opzichte van de eerste negen maanden van 2023, toen de overslag ook al daalde met 17 procent. Vooral de overslag van energiekolen is gedaald. Kolengestookte elektriciteitscentrales verliezen steeds meer terrein als bron van stroom. In de eerste negen maanden van dit jaar hadden kolengestookte elektriciteitscentrales in Nederland en Duitsland een aandeel in de elektriciteitsmix van respectievelijk 6 en 20 procent. (foto: Havenbedrijf Rotterdam, Eric Bakker)

    Geef een reactie

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.