Tebodin en BioValGroup (BVG) zijn een overeenkomst aangegaaan voor de ontwikkeling van een semi-commerciële demonstratiefabriek, waarin laagwaardige biomassa wordt omgezet in brandstoffen voor de energiesector.
De gevormde brandstof bestaat uit schone, uniforme energiepellets. Als bijproduct ontstaat kunstmest. George van Bommel, algemeen directeur van de BioValGroup: “Hiermee is er potentie voor grootschalige toepassing in de energiesector, waar verontreinigingen in het verbrandingshout momenteel voor onderhoudsproblemen zorgen”.
BVG heeft voor Tebodin (onderdeel van de Bilfinger Groep) gekozen vanwege de aanwezige kennis op het gebied van biochemie, de actieve rol in de biobased economy, de internationale aanwezigheid en de brede multidisciplinaire kennis. “Het partnerschap met BVG past in de groeistrategie van Tebodin in de biobased economy”, aldus Taco Boerstra, directeur Chemie van Tebodin.
Naar verwachting wordt de fabriek begin 2016 in Amsterdam opgeleverd. BVG is een samenwerking tussen BioTorTech BV en de INB Group. BioTorTech BV heeft de technologie voor het valoriseren van biomassa-reststromen ontwikkeld op de Green Chemistry Campus, bij Sabic IP laboratoria, te Bergen op Zoom. De INB Group is een project ontwikkelaar die biobased technologieën naar de markt brengt.
Afbeelding: Ondertekening contract door George van Bommel (l) en Taco Boerstra